W dniach 20-21 kwietnia 2017 roku w Konopiskach odbyła się Akademia CIO zorganizowana przez naszą spółkę we współpracy z HPE oraz Veeam. Myślą przewodnią tegorocznej edycji była optymalizacja infrastruktury IT.

Pierwsza część spotkania była poświęcona dostępności i wydajności infrastruktury krytycznej. Zaprezentowano różne wersje Pakietu Veeam Availability Suite, który umożliwia realizację koncepcji Availability for the Always-On Enterprise, łącząc czołowe w branży funkcje tworzenia kopii zapasowych, przywracania i replikacji dostępne w rozwiązaniach Veeam Backup & Replication i Veeam ONE dla VMware vSphere i Microsoft Hyper-V.

Następnie przedstawiono rozwiązanie HPE Synergy, które stanowi pierwszą platformą infrastruktury komponowalnej, zaprojektowanej od podstaw do obsługi zarówno tradycyjnych, jak i opartych na chmurze aplikacji. Klienci mogą korzystać z technologii HPE Synergy, oprogramowania i usług w celu stworzenia niezwykle elastycznych, skupiających się na aplikacjach infrastruktur IT, które są niezbędne do przekształcenia dostaw usług IT, szybkiego dostarczania na rynek oraz wykorzystania możliwości przewagi konkurencyjnej.

Przedstawiając rozwiązanie HPE 3PAR, eksperci zwrócili uwagę na największe zmiany od lat, na które czekał rynek. W ciągu ostatnich kilku lat byliśmy świadkami bardzo szybkiej ewolucji pamięci masowej flash – od akceleratora wydajności niszowych aplikacji do domyślnego rozwiązania dla zastosowań krytycznych. Platforma HPE 3PAR StoreServ zdobyła pozycję lidera pod względem wzrostu udziałów w rynku macierzy All-Flash, wydajności, a także efektywności ekonomicznej. Nowa inicjatywa HPE 3PAR All-Flash Now umożliwia klientom zakup tej zaawansowanej technologii w cenie już od 0,03 USD za gigabajt użytkowy miesięcznie, co stanowi ułamek kosztów rozwiązań public cloud. Zmiany w HPE 3PAR w największym stopniu dotyczą funkcjonalności oraz zasad licencjonowania, które zostały bardzo uproszczone.

W odpowiedzi na potrzeby wielu przedsiębiorstw dotyczące  zarządzania dużymi wolumenami danych, eksperci podzieli się również swoimi doświadczeniami w zakresie porządkowania baz danych. Na zakończenie porównano różnice pomiędzy modelowaniem a zarządzaniem architekturą korporacyjną, odkrywając rolę automatyzacji w zarządzaniu portfelami aplikacji, technologii, programów i projektów.

Corocznej Akademii CIO towarzyszą dyskusje z  ekspertami, inżynierami oraz  przedstawicielami działów IT kluczowych na rynku przedsiębiorstw. Cieszymy się, że pomimo niesprzyjającej pogody frekwencja była wysoka. Dziękujemy uczestnikom za aktywny udział!